Землі науки під забудову: як НАН України втратила 92% територій і хто на цьому наживається

Колись у розпорядженні Національної академії наук України було 10 мільйонів гектарів землі. Сьогодні ж залишилося лише 800 тисяч. За роки безконтрольного управління близько 92% наукових територій опинилися у приватних руках. Поки сама НАН занепадає, на її землях виростають незаконні житлові комплекси, а керівництво установи, схоже, обзаводиться елітною нерухомістю в столиці. Як працює ця схема та хто за нею стоїть?

Втрачені землі та скандальні забудовники

Схема виглядає просто: державні землі передають приватним компаніям, які отримують дозвіл на реконструкцію, а згодом через суд змінюють цільове призначення. Одним із лідерів таких забудов стала компанія KSM-Group, яка, за даними журналіста-розслідувача “СтопКору” Ігоря Доценка, неодноразово фігурувала у скандалах.

KSM-Group пов’язана із Сергієм Копистирою, який уже засвітився у низці гучних справ – від спроби підкупу тодішнього віцепрем’єра Олександра Кубракова до незаконного знесення гуртожитку для військових. Тепер компанія зайнялася територією Нацакадемії у Святошинському районі Києва.

У 2017 році забудовник уклав договір на реконструкцію будівель на території ДАТП НАН, проте вже за чотири роки через суд змінив цільове призначення землі. При цьому Державна інспекція архітектури та містобудування не видавала дозволів на житлове будівництво, а замість промзони з’явилися багатоповерхівки.

НАН закриває очі на порушення?

Служба безпеки України вже зацікавилася цією схемою. Водночас керівництво НАН України не поспішає реагувати. Однією з можливих причин є те, що президент Академії Анатолій Загородній та кілька його наближених колег стали власниками елітного житла, зведеного тією ж KSM-Group.

За даними розслідувачів, у ЖК “Кришталеві джерела” ціни на двокімнатні квартири сягають мільйонів гривень. Чи є це випадковістю, чи частиною великої корупційної угоди?

Хто ще з керівництва НАН наживається на державній землі?

Які ще посадовці Національної академії наук можуть бути причетні до привласнення наукових територій? Наскільки розкішне життя ведуть VIP-науковці? Та яку роль у президії НАН сьогодні відіграє колишній співзасновник Партії регіонів Володимир Семиноженко? Відповіді на ці запитання можуть розкрити масштабну корупційну схему.

superadmin

Recent Posts

Виробник дронів «Укропчик» сплатить 9,6 млн грн за зрив поставок для ЗСУ

ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити 9,6 млн грн штрафу за порушення…

24 години ago

Гендиректор «Лісів України» Болоховець підозрюється у незаконному збагаченні на 7,9 млн грн

Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму…

24 години ago

Керівник підрозділу НАБУ Магамедрасулов підозрюється у корупції та зв’язках із РФ

Керівника четвертого підрозділу детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою в корупції та зв’язках із…

24 години ago

Учасники корупційної схеми в Білгород-Дністровському суді уклали угоду з САП

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості п’ятьох учасників корупційної схеми в Білгород-Дністровському…

24 години ago

Ексрадник Резнікова вийшов під заставу у справі про розкрадання $10 млн на формі для ЗСУ

Колишній радник міністра оборони Роман Баликін, якого підозрюють у причетності до розкрадання $10 млн при…

24 години ago

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…

5 днів ago