Власників «Столичної Ювелірної Фабрики» викрито в ухиленні від сплати податків на 165 млн грн

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) розслідують масштабну схему ухилення від сплати податків групою компаній, пов’язаних із «Столичною Ювелірною Фабрикою», якою опосередковано керує бізнесмен Дмитро Градоблянський.

Про це редакція дізналася з матеріалів кримінального провадження №72024001410000070 за ч. 3 ст. 212 КК України.

У центрі розслідування — діяльність ТОВ «СЮФ» (Київ), ТОВ «Авексто» (Добропілля, Донецька область) та ТОВ «Авесенс» (Київ), які у 2021–2024 роках у змові з фізичними особами-підприємцями умисно ухилялися від сплати податків, завдавши державі збитків на суму понад 165 млн грн.

Слідство встановило, що ці компанії реалізовували ювелірні вироби поза податковим обліком, використовуючи готівкові операції:

  • ТОВ «СЮФ»: Імпортувало ювелірні вироби з Італії, Китаю та Таїланду на 106,36 млн грн (383,6 кг, із них 335 кг золота). За ринковими цінами, їхня реалізація могла принести 525,26 млн грн, але задекларовано лише 43,75 млн грн. Недекларована сума склала 480,55 млн грн, що призвело до ухилення від сплати ПДВ на 96,11 млн грн і податку на прибуток на 69,20 млн грн.
  • ТОВ «Авексто»: У 2023–2024 роках не подавало до ДПС звітність про доходи чи постачання товарів/послуг. На її рахунки надійшло 133,04 млн грн за «попередню оплату за договорами комісії» від АТ «РВС Банк» (101,65 млн грн) і ТОВ «Всесвіт» (457,13 тис. грн), що вказує на заниження ПДВ на 21,76 млн грн.
  • ТОВ «Авесенс»: Не декларувала доходи у 2021–2024 роках. Імпортувала інвестиційне золото з ОАЕ на 246,36 млн грн (88 злитків) і отримала 1,107 млрд грн від ФОП за «оплату за договорами комісії», витративши 387,52 млн грн на закупівлю золота. Слідство вважає ці операції пов’язаними з реалізацією ювелірних виробів поза обліком.

Наразі «Столична Ювелірна Фабрика» переоформлена на жительку Чорноморська (Одеська область) Людмилу Морозову та її ТОВ «Метойл компані». Дмитро Градоблянський і Юрій Музиченко вийшли зі складу засновників, але залишаються керівниками благодійного фонду Dobrogo, пов’язаного з цими компаніями.

Схема ухилення від податків на суму понад 165 млн грн, розкрита БЕБ, вказує на систематичне порушення законодавства групою компаній, пов’язаних із «Столичною Ювелірною Фабрикою». Масштаб операцій та використання підставних осіб свідчать про сплановану діяльність, яка завдала значних збитків державі. Редакція закликає правоохоронні органи активізувати розслідування та притягнути винних до відповідальності.

superadmin

Recent Posts

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…

7 години ago

Екс-“регіонал” Омельяненко скупив київський завод “Імпульс” для елітної забудови попри арешт майна

Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…

1 день ago

Хабар у рожевому пакеті: чому нардеп Кузьміних уникає покарання за корупцію

Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…

1 день ago

Прокурор Кіровоградщини Стрелюк ховає мільйонні статки: декларації зникли з реєстру НАЗК

Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…

1 день ago

Мільйонер Алієв під прицілом: Нацполіція викрила схему відмивання 1,5 млрд грн і фінансування тероризму

Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…

1 день ago

Депутат на пільгах: як Артем Кунаєв отримує бюджетні кошти за оренду квартири, пов’язаної з його родиною

Народний депутат від «Слуги народу» Артем Кунаєв отримує з державного бюджету компенсацію за оренду елітної…

2 дні ago