ВАКС затвердив рекордну угоду в справі корупції в Одеській міськраді: повернуто активи на понад 1 млрд грн

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоди про визнання винуватості семи учасників організованого злочинного угруповання, яке встановило контроль над рішеннями Одеської міськради та отримувало прибутки від місцевих бізнесів. Ця справа є однією з найбільших корупційних в Україні за останні роки.

До угод долучилися колишні високопосадовці мерії Одеси, бізнесмени та довірені особи олігархів. Їм інкримінували, зокрема, незаконне заволодіння у 2011 році майном міжнародного аеропорту «Одеса» вартістю понад 118 млн грн. За даними слідства, група отримала від діяльності аеропорту у 2012–2022 роках дохід у розмірі понад 2,5 млрд грн.

Засуджені зобов’язалися сплатити 150 млн грн до бюджету міськради, повернути громаді 2488 одиниць майна, зберегти частку міста у статутному капіталі аеропорту, а також передати державі та громаді активи на суму понад 1 млрд грн. Це найбільша угода про визнання вини в історії України. Крім того, передбачено добровільну сплату 126 млн грн на потреби ЗСУ, з яких 20 млн грн уже перераховано, а також конфіскацію 6 млн грн, 582 тис. доларів, 6 тис. євро та шести об’єктів нерухомості, зокрема квартири площею 700 м² у центрі Одеси.

Суд призначив обвинуваченим від 7 до 8 років позбавлення волі та штрафи на загальну суму понад 400 млн грн, із максимальним штрафом у 204 млн грн — рекордним за чинним законодавством. Один фігурант сплатить 102 млн грн, двоє інших — по понад 30 млн грн. Усі семеро звільнені від відбування покарання з іспитовими строками через співпрацю зі слідством, надання викривальних свідчень і застосування строків давності за окремими епізодами.

Організаторами схеми слідство вважає бізнесменів Бориса Кауфмана та Олександра Боруховича. Серед учасників — ексмер Одеси Олексій Костусєв, колишній заступник мера Михайло Кучук, директор ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент» Олексій Кочанов, довірена особа Кауфмана Костянтин Єфремов і співвласник ТОВ «Кліар-Сіті» Петро Багрій. Раніше «Антикорупційний вимір» повідомляв, що з ексзаступником мера Анатолієм Орловським також укладено угоду про визнання вини, за якою він отримав умовне покарання в обмін на свідчення.

superadmin

Recent Posts

Виробник дронів «Укропчик» сплатить 9,6 млн грн за зрив поставок для ЗСУ

ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити 9,6 млн грн штрафу за порушення…

5 години ago

Гендиректор «Лісів України» Болоховець підозрюється у незаконному збагаченні на 7,9 млн грн

Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму…

5 години ago

Керівник підрозділу НАБУ Магамедрасулов підозрюється у корупції та зв’язках із РФ

Керівника четвертого підрозділу детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою в корупції та зв’язках із…

5 години ago

Учасники корупційної схеми в Білгород-Дністровському суді уклали угоду з САП

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості п’ятьох учасників корупційної схеми в Білгород-Дністровському…

6 години ago

Ексрадник Резнікова вийшов під заставу у справі про розкрадання $10 млн на формі для ЗСУ

Колишній радник міністра оборони Роман Баликін, якого підозрюють у причетності до розкрадання $10 млн при…

6 години ago

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…

4 дні ago