Categories: Новини

Україна розслідує привласнення мільярдів на оборонних спорудах

Українські правоохоронці розпочали серію розслідувань у зв’язку з ймовірними випадками привласнення державних коштів, виділених на облаштування фортифікаційних споруд на передовій. Загальна сума розкрадань, за оцінками експертів, може становити 483 мільйони доларів, що еквівалентно понад 20 мільярдам гривень.

Фінансування робіт з облаштування ліній оборони та фортифікацій в Україні розподілене між усіма регіонами. Однак, через виснаження інженерних підрозділів, відповідальність за виконання робіт все частіше покладається на місцеві органи влади, які залучають піхотні бригади як підрядників. В результаті, на передовій залишається лише невелика кількість професійних інженерів, які мають обмежені можливості контролювати роботи.

Командири підрозділів, зокрема штурмового батальйону Станіслав Бунятов, зазначають, що основним фактором, який впливає на ефективність фортифікаційних робіт, є відсутність достатньої кількості інженерів на фронті. “Якби військові інженери могли виконувати свої обов’язки, рити окопи й готувати лінії оборони, система працювала б значно ефективніше”, — каже він. Однак через те, що частина інженерів була перекинута на фронт для виконання інших завдань, які вимагають участі у штурмових операціях, багато захисних ліній залишаються неповними, що створює додаткові ризики.

Член тимчасової спеціальної комісії ВР Дмитро Разумков зазначив, що на кожному рівні місцеві органи влади займаються своїми частинами ліній оборони, але немає єдиної особи, яка б відповідала за якість, планування та контроль за виконанням робіт. Це сприяє виникненню неефективних схем, де кошти на облаштування фортифікацій можуть бути неправомірно використані або розкрадені.

Розслідування стосуються не лише проблем з привласненням коштів, але й реальних загроз для обороноздатності. Так, відповідальний за фортифікацію в Донецькій області зазначає, що на деяких ділянках, зокрема між Великою Новосілкою та Кураховим, існують прогалини в захисних лініях. Це створює ризики для Дніпропетровської області, де захисні споруди ще не завершені.

Правоохоронні органи вже почали розслідування, проте ситуація з корупцією в оборонному секторі вимагає швидких та рішучих дій. Чи вдасться зупинити розкрадання та забезпечити надійну оборону на передовій — питання, яке набуває все більшої актуальності для безпеки країни.

superadmin

Recent Posts

Ексзаступник міністра Борис Лебедцов приховав у декларації дані на 10,97 млн грн

Колишній заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов, якого підозрюють у службовій недбалості, викритий у поданні…

3 години ago

Компанія помічника нардепа Костюха викрита на контрабанді електронних сигарет із Польщі

Ужгородська компанія ТОВ «Тиса-Енерджі Груп», що належить помічнику народного депутата від «Слуги народу» Анатолія Костюха,…

3 години ago

Компанія, пов’язана з ексдепутатом від Труханова, виграла тендер на будівництво Центру безпеки в Херсонській області

Будівельна компанія з Чорноморська, що має зв’язки з колишнім депутатом від партій Геннадія Труханова та…

3 години ago

Ексголова Білгород-Дністровського суду Валентин Заверюха вийшов із СІЗО після застави в 1,75 млн грн

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) отримав заставу в розмірі 1,75 млн грн за колишнього голову Білгород-Дністровського…

3 години ago

Начальник Київської митниці Валерій Чіхін декларує валюту, але не має нерухомості: усе майно на дружині

Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні заощадження, але не вказав жодного об’єкта…

19 години ago

Одеські контрабандисти цигарок відмивають кошти через «зернові» схеми з ОАЕ

Контрабандисти в Одесі використовують схеми експорту сільгосппродукції для відмивання коштів, транспортуючи продукцію сумнівного походження до…

19 години ago