Учасники схеми “ухилення” заступника Волинської ОДА не отримали ув’язнення

У Луцьку ухвалили вироки для учасників «ухилянтської» схеми, котру впровадили колишня заступниця начальника Волинської обласної військової адміністрації Мирослава Якимчук, котра пов’язана з головою Волинської облради та бізнесменом Ігорем Палицею.

Про це редакція 368.media дізналася з вироків за ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 КК.

За даними слідства  залучила до оборудки ще сімох співучасників. Їх «клієнтами» були чоловіки призовного віку, які мали намір уникнути мобілізації. Вартість послуг становила від 500 до 2000 доларів. Для виїзду чоловікам виготовляли супровідні листи від імені волонтерських організацій — громадське формування «Варта порядку», ЛМГО «Європейський вектор Волині», БО «Перший міжнародний благодійний фонд «Відродження України». Посадовиця обласної адміністрації, за версією обвинувачення, лобіювала накази керівництва щодо псевдо волонтерів за кордон і включення їх до системи «Шлях». З середини липня- кінця серпня 2022-го по квітень 2023 року схемою скористалися близько 120 чоловіків.

За матеріалами справи, помічник судді виконував вказівки лідера організації щодо комунікації з іншими учасниками, забезпечував координацію та передачу інформації і займався формуванням переліку «клієнтів». У свою чергу, помічниця голови суду готувала фінансову звітність і файл у форматі «Google Excel» для розподілу отриманого прибутку між учасниками групи.

Сама Якимчук поки що не визнала провину, а от частина учасників – напроти.

З жовтня 2024 року вже четверо учасників злочинної організації уклали угоди про визнання винуватості. Це помічниця голови Господарського суду Рівненської області Бакульська Наталія Вікторівна, і помічник судді Господарського суду Рівненської області Прокопюк Іван, директорка ЛМГО «Європейський вектор Волині» та доцента Луцького національного технічного університету Оксан Урбан та ще волонтер Катерина Бондар. Усі вони отримали по 5 років позбавлення волі умовно з іспитовим строком 2 роки.

Читайте також: Луцький суд і схема “Шлях”: покарання чи зелене світло для нових афер?

superadmin

Recent Posts

Скандал у Дніпрі: фірма з кримінальним минулим отримала 107 млн грн на ремонт лікарні

ТОВ «СК СТРОЙІНВЕСТ», що фігурує у 18 кримінальних провадженнях, уклало контракт на 107 млн грн…

8 години ago

Директорка Шацького парку Христецька, обвинувачена в розкраданні 1 млн грн, залишається на посаді

Марія Христецька, директорка Шацького національного природного парку, попри судовий процес у справі про присвоєння понад…

8 години ago

Бізнес на війні: як директор «Пуратос» Сергій Соловей уникає відповідальності за зв’язки з Росією

Бельгійська корпорація Puratos, що виготовляє продукцію для хлібопекарської та кондитерської промисловості, продовжує працювати одночасно в…

8 години ago

Власники Cosmolot підозрюються в ухиленні від сплати 1,15 млрд грн податків

ТОВ «Спейсикс», що володіє брендом онлайн-казино Cosmolot і належить росіянину Сергію Токарєву, звинувачують у несплаті…

8 години ago

Виробник дронів «Укропчик» сплатить 9,6 млн грн за зрив поставок для ЗСУ

ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити 9,6 млн грн штрафу за порушення…

1 день ago

Гендиректор «Лісів України» Болоховець підозрюється у незаконному збагаченні на 7,9 млн грн

Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму…

1 день ago