Суддю Тетяну Безрук відправлено у відставку після хабарницького скандалу з чоловіком

Вища рада правосуддя (ВРП) ухвалила рішення про відправлення судді Господарського суду Полтавської області Тетяни Безрук у почесну відставку. У 2020 році її чоловік, Ігор Безрук, був затриманий за отримання хабаря в розмірі 3300 грн за сприяння в безперешкодному розмитненні автомобілів. Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Подробиці інциденту

Тетяна Безрук працювала суддею Господарського суду Полтавської області. У березні 2020 року правоохоронці затримали її чоловіка, Ігоря Безрука, який на той час обіймав посаду начальника відділу Полтавської митниці. Хабар у розмірі 3300 грн був отриманий за забезпечення безперешкодного розмитнення двох автомобілів. За даними ДБР у Полтаві та прокуратури Полтавської області, Ігор Безрук організував схему отримання хабарів за пришвидшення митного оформлення транспортних засобів, що ввозилися з-за кордону. «Тариф» становив 800 грн за автомобілі до 2009 року випуску, а за новіші моделі сума залежала від марки.

Схема діяла через інспектора Олега Тобольченка, хоча з грудня 2019 року до березня 2020 року Ігор Безрук не мав повноважень для здійснення митного оформлення. Після затримання його звільнили з посади, а проти нього відкрили кримінальну справу за фактом одержання неправомірної вигоди.

Судовий вирок

У січні 2021 року Ігор Безрук уклав угоду про визнання провини. Суддя Єлизавета Парахіна затвердила угоду, призначивши штраф у розмірі 25 500 грн та зобов’язавши сплатити 19 287 грн процесуальних витрат на користь держави.

Декларація та майно

У декларації за 2024 рік Тетяна Безрук вказала квартиру в Полтаві площею 66,3 м² та автомобіль Fiat Grande Punto 2011 року. Її дохід від роботи в Господарському суді Полтавської області склав 1 348 305 грн. Останню декларацію Ігор Безрук подавав за 2020 рік, де зазначив земельну ділянку площею 9999 м² та квартиру площею 44,6 м² у Полтавській області.

Почесна відставка

Тетяна Безрук подала заяву до ВРП про звільнення у відставку, що було схвалено. Відставка судді передбачає довічне утримання за державний кошт, розмір якого становить від 50 до 90% від заробітної плати залежно від стажу. Таким чином, вона отримуватиме виплати від держави пожиттєво.

Висновки

Відставка Тетяни Безрук після хабарницького скандалу з її чоловіком викликає запитання щодо доброчесності судді та прозорості її діяльності. Хоча вона не була безпосередньо причетною до злочину, інцидент із Ігорем Безруком кидає тінь на репутацію судді. Довічне утримання за державні кошти в таких обставинах може сприйматися як несправедливе, що підкреслює потребу в реформуванні системи суддівських виплат і посиленні антикорупційних перевірок.

superadmin

Recent Posts

Скандал у Дніпрі: фірма з кримінальним минулим отримала 107 млн грн на ремонт лікарні

ТОВ «СК СТРОЙІНВЕСТ», що фігурує у 18 кримінальних провадженнях, уклало контракт на 107 млн грн…

10 години ago

Директорка Шацького парку Христецька, обвинувачена в розкраданні 1 млн грн, залишається на посаді

Марія Христецька, директорка Шацького національного природного парку, попри судовий процес у справі про присвоєння понад…

10 години ago

Бізнес на війні: як директор «Пуратос» Сергій Соловей уникає відповідальності за зв’язки з Росією

Бельгійська корпорація Puratos, що виготовляє продукцію для хлібопекарської та кондитерської промисловості, продовжує працювати одночасно в…

10 години ago

Власники Cosmolot підозрюються в ухиленні від сплати 1,15 млрд грн податків

ТОВ «Спейсикс», що володіє брендом онлайн-казино Cosmolot і належить росіянину Сергію Токарєву, звинувачують у несплаті…

10 години ago

Виробник дронів «Укропчик» сплатить 9,6 млн грн за зрив поставок для ЗСУ

ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити 9,6 млн грн штрафу за порушення…

2 дні ago

Гендиректор «Лісів України» Болоховець підозрюється у незаконному збагаченні на 7,9 млн грн

Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму…

2 дні ago