Скандальний прокурор у тіні: НАЗК приховало декларації Дмитра Петрова

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) прибрало з публічного доступу декларації нового заступника начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генпрокурора Дмитра Петрова.

Про це повідомляє детективне агентство Absolution.

Раніше зазначалося, що Петров протягом трьох років займався нелегальними схемами у міграційній службі Києва та області. Тепер же його декларації повністю зникли з реєстру — мова йде про три десятки звітних документів.

Минуле прокурора та статки, що викликають питання

Ще у 2017 році журналісти звертали увагу на неправомірні статки Дмитра Петрова. У 33 роки, не займаючись бізнесом, він володів значною нерухомістю та коштовними активами.

Юридичну кар’єру Петров розпочав у 22 роки, ставши помічником прокурора в Чернівецькій області, згодом обіймав посади заступника прокурора Новгород-Сіверського району, прокурора Коропського району, а після Революції Гідності отримав місце в Генеральній прокуратурі.

Основним джерелом доходу в його деклараціях зазначено зарплату в ГПУ. Водночас у 2015 році він отримав значний прибуток від продажу нерухомості та автомобіля.

Майно та розкішний спосіб життя

У 2015 році Петров продав дві квартири:

  • 44 кв.м у Печерському районі Києва,
  • 65 кв.м у місті Вишневе.

Також він позбувся позашляховика Toyota Prado (2012 року випуску), натомість зареєструвався у квартирі на 80 кв.м, що належала жінці на ім’я Ольга Закревська.

У тому ж році прокурор придбав дві земельні ділянки за підозріло низькими цінами, а також почав будівництво двох маєтків (152 і 279 кв.м) у селі Ходосівка Київської області. У 2016 році він купив ще одну ділянку, однак у декларації витрати на її придбання відсутні.

Його автопарк також розширювався. У 2016 році Петров придбав нову Toyota Corolla, мотоквадроцикл і причіп. Раніше, у 2013-му, він обзавівся гідроциклом BRP GTI 130 та ще двома причепами.

Кеш замість банківських рахунків

Незважаючи на офіційні доходи держслужбовця, у декларації Петрова зазначено, що він зберігає готівкою 134 тисячі доларів.

Попри очевидні невідповідності між його офіційною зарплатою та рівнем життя, з 2017 року НАЗК жодного разу не провело повну перевірку його статків.

Зникнення декларацій лише підсилює підозри щодо покривання корупційних схем та незаконного збагачення у вищих ешелонах прокуратури.

superadmin

Recent Posts

Начальник Київської митниці Валерій Чіхін декларує валюту, але не має нерухомості: усе майно на дружині

Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні заощадження, але не вказав жодного об’єкта…

10 години ago

Одеські контрабандисти цигарок відмивають кошти через «зернові» схеми з ОАЕ

Контрабандисти в Одесі використовують схеми експорту сільгосппродукції для відмивання коштів, транспортуючи продукцію сумнівного походження до…

10 години ago

Мер Ірпеня Олександр Маркушин під домашнім арештом: звинувачення у махінаціях із гуманітарними авто

Останні місяці міський голова Ірпеня Олександр Маркушин переживає складний період. Уже майже три місяці він…

16 години ago

Посадовець Дніпропетровської ОДА Герман Масяйкін приховав майно на 6,04 млн грн

Завідувач сектору з питань дотримання прав і свобод відділу взаємодії з правоохоронними органами Дніпропетровської обласної…

16 години ago

Поява Олеся Довгого на благодійному заході викликала обурення через його корупційне минуле

Поява екссекретаря Київської міської ради часів Леоніда Черновецького Олеся Довгого на благодійному заході спричинила хвилю…

16 години ago

Ексзаступник глави ДБР Олександр Бабіков три роки ухилявся від сплати аліментів

Засновник адвокатського об’єднання «Дефенсорес», колишній заступник голови Державного бюро розслідувань (ДБР) і експрокурор Олександр Бабіков…

16 години ago