Колишній очільник ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитро Чалий не тільки не подав декларацію при звільненні, а й свідомо приховав частину майна та родинні зв’язки у поданих раніше документах.
Без жодного досвіду у портовій сфері Чалий обіймав посади заступника директора морського торгового порту «Чорноморськ» та Одеського МТП у 2016-2017 роках. Згодом його без конкурсу призначили керівником УДП.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) взагалі не перевіряло його декларації за ці роки. А після звільнення у 2018 році Чалий просто не подав декларацію, порушуючи закон.
Чалий не вказав у декларації свою співмешканку Ірину Кроль — сестру партнерки народного депутата Олега Дунди. Офіційно він зазначав, що має лише доньку Кроль Елеонору Дмитрівну. При цьому Печерський райсуд ще у 2014 році визнав його батьком дитини, хоча біологічно він ним не є.
За офіційною декларацією, Чалий володів лише двома малогабаритними квартирами у Києві (13,8 і 22,07 кв. м), але жити там з донькою фізично не міг.
Натомість його справжнім маєтком виявився двоповерховий будинок у селі Віта-Поштова Фастівського району Київщини. Вартість нерухомості в цьому районі стартує від 5 мільйонів гривень. На території маєтку є басейн та гостьовий будинок із лазнею, проте в декларації це майно не відображено.
Офіційно Чалий не задекларував жодного авто. Водночас його співмешканка володіла елітним Lexus LX570 (АА5111ЕР) та Toyota Sequoia, якою користувався сам посадовець. Також у родини був власний гольфкар.
З майна у декларації Чалий згадав лише годинник Ulysse Nardin, вартість якого може сягати десятків тисяч доларів. А от його фінансові активи викликають ще більше запитань: він задекларував 1 мільйон гривень, 300 тисяч доларів та 100 тисяч євро, проте походження цих коштів так і не було перевірене НАЗК.
Приховування активів та фінансових потоків — класичний почерк корумпованих посадовців, які роками уникають відповідальності. Чи приверне ця справа увагу правоохоронних органів, покаже час.
Колишній заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов, якого підозрюють у службовій недбалості, викритий у поданні…
Ужгородська компанія ТОВ «Тиса-Енерджі Груп», що належить помічнику народного депутата від «Слуги народу» Анатолія Костюха,…
Будівельна компанія з Чорноморська, що має зв’язки з колишнім депутатом від партій Геннадія Труханова та…
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) отримав заставу в розмірі 1,75 млн грн за колишнього голову Білгород-Дністровського…
Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні заощадження, але не вказав жодного об’єкта…
Контрабандисти в Одесі використовують схеми експорту сільгосппродукції для відмивання коштів, транспортуючи продукцію сумнівного походження до…