Приховані статки та брехня в декларації: як екскерівник УДП Дмитро Чалий уникав прозорості

Колишній очільник ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитро Чалий не тільки не подав декларацію при звільненні, а й свідомо приховав частину майна та родинні зв’язки у поданих раніше документах.

Посада без конкурсу та ігнорування декларування

Без жодного досвіду у портовій сфері Чалий обіймав посади заступника директора морського торгового порту «Чорноморськ» та Одеського МТП у 2016-2017 роках. Згодом його без конкурсу призначили керівником УДП.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) взагалі не перевіряло його декларації за ці роки. А після звільнення у 2018 році Чалий просто не подав декларацію, порушуючи закон.

Приховані родинні зв’язки

Чалий не вказав у декларації свою співмешканку Ірину Кроль — сестру партнерки народного депутата Олега Дунди. Офіційно він зазначав, що має лише доньку Кроль Елеонору Дмитрівну. При цьому Печерський райсуд ще у 2014 році визнав його батьком дитини, хоча біологічно він ним не є.

Незадеклароване житло та елітна нерухомість

За офіційною декларацією, Чалий володів лише двома малогабаритними квартирами у Києві (13,8 і 22,07 кв. м), але жити там з донькою фізично не міг.

Натомість його справжнім маєтком виявився двоповерховий будинок у селі Віта-Поштова Фастівського району Київщини. Вартість нерухомості в цьому районі стартує від 5 мільйонів гривень. На території маєтку є басейн та гостьовий будинок із лазнею, проте в декларації це майно не відображено.

Автомобілі, годинники та гроші сумнівного походження

Офіційно Чалий не задекларував жодного авто. Водночас його співмешканка володіла елітним Lexus LX570 (АА5111ЕР) та Toyota Sequoia, якою користувався сам посадовець. Також у родини був власний гольфкар.

З майна у декларації Чалий згадав лише годинник Ulysse Nardin, вартість якого може сягати десятків тисяч доларів. А от його фінансові активи викликають ще більше запитань: він задекларував 1 мільйон гривень, 300 тисяч доларів та 100 тисяч євро, проте походження цих коштів так і не було перевірене НАЗК.

Приховування активів та фінансових потоків — класичний почерк корумпованих посадовців, які роками уникають відповідальності. Чи приверне ця справа увагу правоохоронних органів, покаже час.

superadmin

Recent Posts

Ексзаступник міністра Борис Лебедцов приховав у декларації дані на 10,97 млн грн

Колишній заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов, якого підозрюють у службовій недбалості, викритий у поданні…

4 години ago

Компанія помічника нардепа Костюха викрита на контрабанді електронних сигарет із Польщі

Ужгородська компанія ТОВ «Тиса-Енерджі Груп», що належить помічнику народного депутата від «Слуги народу» Анатолія Костюха,…

4 години ago

Компанія, пов’язана з ексдепутатом від Труханова, виграла тендер на будівництво Центру безпеки в Херсонській області

Будівельна компанія з Чорноморська, що має зв’язки з колишнім депутатом від партій Геннадія Труханова та…

4 години ago

Ексголова Білгород-Дністровського суду Валентин Заверюха вийшов із СІЗО після застави в 1,75 млн грн

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) отримав заставу в розмірі 1,75 млн грн за колишнього голову Білгород-Дністровського…

4 години ago

Начальник Київської митниці Валерій Чіхін декларує валюту, але не має нерухомості: усе майно на дружині

Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні заощадження, але не вказав жодного об’єкта…

20 години ago

Одеські контрабандисти цигарок відмивають кошти через «зернові» схеми з ОАЕ

Контрабандисти в Одесі використовують схеми експорту сільгосппродукції для відмивання коштів, транспортуючи продукцію сумнівного походження до…

20 години ago