Заступник начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора Дмитро Петров домігся видалення своєї декларації з публічного доступу в системі НАЗК, ймовірно, щоб приховати розкішний спосіб життя. Про це стало відомо з реєстру декларацій НАЗК.
Дмитро Петров, один із найнепублічніших посадовців, працює в органах прокуратури з 2006 року після закінчення Національної академії прокуратури. Його кар’єра стрімко розвивалася:
У 2019 році Петров уникав атестації прокурорів, двічі не з’явившись на іспити через «хворобу» в Київському міському клінічному ендокринологічному центрі (23–24 жовтня та 4 листопада). 7 листопада він повідомив ГПУ про перебування на стаціонарі до 5 листопада. Кадрова комісія не повірила в збіг і звільнила його, а суд у 2020 році відхилив позов про поновлення.
Протягом двох років діяльність Петрова була невідомою, можливо, він скуповував земельні ділянки. У січні 2022 року він влаштувався в управління міграційної служби Житомирської області, за два місяці перейшов до Центрального міжрегіонального управління ДМС у Києві, а в грудні 2022 року став третім заступником начальника, посаду для якого створили спеціально. Там він, за даними слідства, реалізовував корупційні схеми.
У листопаді 2024 року суд визнав звільнення 2019 року незаконним, зобов’язавши Офіс Генпрокурора поновити Петрова та виплатити близько 1 млн грн компенсації за «вимушений прогул». Після цього НАЗК оперативно видалило його декларації з публічного доступу.
Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ відкрити справу проти Петрова за ст. 368-5 КК (незаконне збагачення). ДБР розслідує його дії за ч. 3 ст. 209 КК (легалізація злочинних доходів).
Декларація Петрова за 2022 рік включає:
Декларація перед звільненням від 2 грудня 2024 року містить позначку «Інформація відсутня» в усіх розділах, що може бути технічною помилкою або спробою уникнути деталізації, оскільки такі декларації фокусуються на видатках і правочинах.
Читайте також: ВАКС зобов’язав НАБУ розслідувати незаконне збагачення прокурора Дмитра Петрова
Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…
Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…
Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…
Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…
Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…
Народний депутат від «Слуги народу» Артем Кунаєв отримує з державного бюджету компенсацію за оренду елітної…