Обшуки в “Київському метрополітені” через втечу екскерівника за фальшивими документами

У Києві поліція проводить обшуки у службових приміщеннях КП “Київський метрополітен”. Слідчі дії пов’язані з розслідуванням виїзду за кордон колишнього керівника підприємства на основі підробленого висновку військово-лікарської комісії (ВЛК).

За даними правоохоронців, чоловіка зняли з військового обліку через фіктивний діагноз про невиліковну хворобу, наданий ВЛК.

“Поліція Києва проводить слідчі дії в екскерівника КП “Київський метрополітен”, який залишив країну на підставі підробленого висновку ВЛК”, — зазначено в офіційному повідомленні столичної поліції.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження. У межах слідства слідчі здійснюють обшуки в офісах підприємства, щоб зібрати додаткові докази у справі.

Колишній директор Київського метрополітену Віктор Брагінський внесений до бази розшукуваних осіб як “особа, що переховується від органів досудового розслідування”. Його зникнення було зафіксовано 20 червня 2024 року в Києві, дата створення розшукової картки невідома.

Брагінського розшукують за статтею 367 Кримінального кодексу України за “службову недбалість”, що передбачає відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків через недбале ставлення, що призвело до тяжких наслідків.

Нагадаємо, 8 грудня 2023 року в Києві на терміновий ремонт закрили тунель біля станції метро “Деміївська”. Причиною стала тріщина в оправі, через яку в тунель потрапляла вода з піском. Через це шість станцій: “Деміївська”, “Голосіївська”, “Васильківська”, “Виставковий центр”, “Іподром” та “Теремки” – опинилися відрізаними від решти системи метро.

У березні 2024 року розслідувальна програма Bihus.Info оприлюднила матеріали, згідно з якими Брагінський має понад 50 мільйонів гривень незадекларованих доходів. Журналісти також виявили, що родичі ексдиректора володіють кількома дорогими квартирами та земельними ділянками під Києвом.

Після публікації розслідування Брагінський подав заяву про звільнення з посади. Наступного дня було оприлюднено другу частину матеріалів, яка показала, що підряди на роботи від метрополітену отримували особи з близьким зв’язком до Брагінського.

Капітальний ремонт перегінного тунелю, вартістю 370 мільйонів гривень, вимагав повної перебудови. Ця ділянка не працювала дев’ять місяців.

superadmin

Recent Posts

Мер Ірпеня Олександр Маркушин під домашнім арештом: звинувачення у махінаціях із гуманітарними авто

Останні місяці міський голова Ірпеня Олександр Маркушин переживає складний період. Уже майже три місяці він…

24 хвилини ago

Посадовець Дніпропетровської ОДА Герман Масяйкін приховав майно на 6,04 млн грн

Завідувач сектору з питань дотримання прав і свобод відділу взаємодії з правоохоронними органами Дніпропетровської обласної…

24 хвилини ago

Поява Олеся Довгого на благодійному заході викликала обурення через його корупційне минуле

Поява екссекретаря Київської міської ради часів Леоніда Черновецького Олеся Довгого на благодійному заході спричинила хвилю…

24 хвилини ago

Ексзаступник глави ДБР Олександр Бабіков три роки ухилявся від сплати аліментів

Засновник адвокатського об’єднання «Дефенсорес», колишній заступник голови Державного бюро розслідувань (ДБР) і експрокурор Олександр Бабіков…

24 хвилини ago

Експравоохоронець уник покарання за хабар через перекваліфікацію на шахрайство

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області перекваліфікував дії колишнього слідчого, який отримав хабар за непритягнення до…

1 годину ago

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

3 дні ago