Новий скандал з Міністерством оборони України вийшов новий рівень – міжнародний. Цього разу Sinclair & Wilde ltd, американська компанія, яка постачала форму для ЗСУ, звинуватила Національну поліцію України та Міністерство оборони у вимаганні відкату. Тож аналітики СтопКору зацікавилися цією справою, а також кримінальним провадженням, у якому фігурує Sinclair & Wilde ltd.
У відкритому листі на своєму сайті американська компанія Sinclair & Wilde звинуватила Національну поліцію України та Міністерство оборони в корупції та вимаганні хабаря. Про це пише видання Цензор.НЕТ.
“Sinclair & Wilde категорично заперечує неправдиві та безпідставні заяви, зроблені у нещодавно оприлюдненому відео Національною поліцією України. Очевидно, що оприлюднення цієї історії є спробою Національної поліції приховати власну внутрішню корупцію та корумпованість Міністерства оборони України у його тривалих спробах відмовити у виплаті компанії Sinclair & Wilde після того, як вона неодноразово відмовлялася платити хабарі, які від неї вимагалися“, – йдеться у цьому листі.
У документі йдеться про те, що компанія Sinclair & Wilde уклала п’ять контрактів на постачання військової форми та текстильних виробів для Міністерства оборони України. Виконання замовлень частково відбувалося за участі турецької компанії як субпідрядника. Хоча всі товари були поставлені, Міноборони відмовилося виплатити 14,5 мільйона доларів. Представники компанії заявляють, що повернення коштів пов’язували з вимогою дати відкат.
Компанія також заявила, що погодилася відкласти виплату за п’ятим контрактом з Міноборони у сумі 12,5 мільйона доларів до моменту постачання товару, враховуючи “внутрішні бюджетні проблеми”. Але вже після отримання товару Міноборони відмовилося виплачувати гроші за п’ятим контрактом і попередню заборгованість.
У Sinclair & Wilde розповіли, що ще у 2023 році, мовляв, деякі дуже наполегливі персонажі, фігуранти розслідувань по обидва боки океану, настійно натякали, що за решту 14,5 мільйона доларів варто би “поділитися”. Але компанія вирішила грати за правилами і повідомила про ці пропозиції владу США та України.
Далі – ще цікавіше. Американці разом із Sinclair & Wilde передали в Національну поліцію України цілий пакет конфіденційних матеріалів, включаючи докази усіх претензій компанії. Але, звісно ж, у нашому детективі не обійшлося без витоків. Інформація чомусь “злилася” до екскерівника закупівель Міноборони Максима Гриценка та інших добродіїв. Вишенька на торті? Цей “випадковий” витік, за словами Sinclair & Wilde, поставив під загрозу життя свідків, один з яких — громадянин США.
28 листопада бізнесмену Роману Баликіну, екснардепу Ігорю Франчуку і його сину Ярославу Франчуку оголосили підозри. За даними слідства, організатором “багатомільйонної афери” був “шахрай міжнародного масштабу”.
Але “І вже за кілька днів після конфіденційної зустрічі з Національною поліцією Роман Баликін – ймовірна мішень нинішнього слідства – знав усі деталі зустрічі. Як наслідок, влада США відмовилася продовжувати співпрацю з Національною поліцією“, – сказано у заяві.
Sinclair & Wilde також спростовує звинувачення Нацполіції у завищенні цін на поставлену продукцію. І через цей інцидент влада США відмовилася продовжувати співпрацю з Національною поліцією.
“Правоохоронні органи та представники оборонного відомства оглянули уніформу та виявили, що ціни, що стягуються Sinclair & Wilde, є НИЖЧИМИ за справедливу ринкову вартість, особливо якщо врахувати витрати, пов’язані з доставкою та логістикою“, – наголошується у відкритому листі.
Sinclair & Wilde ltd проти ТОВ “Рекламний текстиль”
Компанія Sinclair & Wilde ltd уже мала неприємний досвід роботи з українськими підприємствами та Міністерством оборони України, про що свідчить відкрите кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023116380000580.
За матеріалами слідства встановлено, що до відділу поліції № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області з письмовою заявою звернувся представник компанії “SINCLAIR & WILDE LTD” ОСОБА_5 про те, що директор ТОВ “Рекламний текстиль” вчинила шахрайській дії відносно компанії “SINCLAIR & WILDE LTD”. Директоркою ТОВ “Рекламний текстиль” є Леся Малюта.
То про що ж справа? 20 жовтня 2022 року було укладено контракт на постачання 500 тисяч комплектів військової форми на загальну суму 12,5 мільйона доларів. Одяг для Збройних Сил України прибув у грудні. Частина форми була передана Міністерству оборони згідно з офіційними актами прийому-передачі. Інша частина вантажу, вартістю 2,52 мільйона доларів, не була отримана через необхідність усунення дефектів у продукції.
Представник постачальника звернувся до Лесі Малюти, директорки та співзасновниці ТОВ “Рекламний текстиль”. Він знав, що її компанія спеціалізується на виготовленні текстильних виробів, а також займається виробництвом робочого та іншого верхнього одягу. Пані Малюта запевнила, що допоможе усунути дефекти у формі.
Після домовленостей компанія поставила частину військової форми, а це 46 062 комплекти на загальну суму 691,8 тис. гривень. Загалом підряднику було передано 578 тис. гривень.
І спочатку нібито усе все пройшло за планом: представник компанії приїхав до Василькова, забрав підготовлену форму і доставив її до Міністерства оборони України. Згодом він привіз ще близько 35 тисяч комплектів уніформи. Але з’ясувалося, що під час повторної перевірки Міністерство оборони виявило, що дефекти на формі усунені неналежним чином. У зв’язку з цим форму знову відправляли на склади у Василькові для доопрацювання. Через ці обставини підрядник остаточно не розрахувався і припинив подачу військової форми.
Спочатку Леся Малюта не повірила словам підрядника, тому вирішила особисто відвідати Міноборони. Там вона отримала акт приймального контролю №15 від 5 квітня, який підтверджував, що форма була перевірена через наявність дефектів.
А завершився скандал тим, що представник Sinclair & Wilde Ltd зажадав повернення останніх військових форм (40 тисяч комплектів). Проте Леся Малюта заявила, що не поверне товар, доки не отримає оплату розміром 603,6 тисячі гривень. У відповідь постачальник категорично відмовився платити, аргументуючи це тим, що половина виконаної роботи є бракованою, а щодо останніх комплектів форми, що зберігаються на складах Малюти, то там ще ніхто й не брався усувати дефекти.
Суд санкціонував у Малюти обшук з виявлення майна. На цей момент проти підприємниці відкрита кримінальна справа, передбачена ч. 2 ст. 190 КК України “Шахрайство”.
До двох тисяч доларів на місяць отримують керівники сектору культури Лебединської міської ради. Водночас з…
У будинку, де проживає мер Києва, викрили нічний клуб для дорослих, який працював під назвою…
У столичній Нацполіції розслідують факти заволодіння бюджетними коштами при проведенні першої черги капремонту тунелів Святошинсько-Броварської…
Родинна бізнес-імперія чи конфлікт інтересів? Як стало відомо журналістам, у Кутській ОТГ на Івано-Франківщині селищна рада відвела…
Служба безпеки України за сприяння Міністерства оборони та Головнокомандувача Збройних Сил України затримала головного психіатра Збройних…
СтопКор продовжує досліджувати закордонні поїздки столичних посадовців та депутатів Київради під час війни. Як стало відомо журналістам,…