Володимир Філіппов, який представляє себе як успішний імпортер автомобілів зі США до України та Молдови через компанію «Айрон Моторс», має судимість за шахрайство та низку судових справ щодо боргів. Про це повідомляє 368.media з посиланням на судовий реєстр російської федерації.
Володимир Сергійович Філіппов, уродженець Болграда Одеської області (19.08.1988), навчався у Фінансовій академії при уряді Москви. Тривалий час він проживав у росії та до 22 травня 2023 року активно використовував заборонену в Україні соцмережу «ВКонтакте», де його останній статус був: «сила в воле, воля в кулаке!».
16 вересня 2012 року Філіппова затримала поліція Таганського району Москви за підозрою в шахрайстві. Заяву подав Сергій Сємьонов, який стверджував, що Філіппов заволодів 8 млн рублів (~8 млн грн на той час), продавши квартиру (вул. Земляний вал, 52/14, кв. 128), на яку не мав права власності.
Слідство встановило, що з весни 2010 по 23 червня 2011 року Філіппов, шляхом обману та зловживання довірою, привласнив кошти потерпілого. Після отримання грошей він пред’явив документи, що не є власником квартири. Спочатку Філіппов заперечував підписання договору та розписок, але почеркознавча експертиза підтвердила його причетність. Згодом він заявив, що підписував документи, не читаючи їх.
17 січня 2013 року суд визнав Філіппова винним за ч. 4 ст. 159 КК РФ (шахрайство в особливо великих розмірах) і засудив до трьох років колонії загального режиму. Позов потерпілого про відшкодування 8 млн рублів було задоволено.
Філіппов подав апеляцію, стверджуючи, що є жертвою обману, а квартиру продав ще у 2009 році. Він заявив, що Сємьонов і його мати знали про це та запропонували «допомогу» у поверненні квартири, через що він підписував документи, не читаючи. Суд відхилив апеляцію 17 квітня 2013 року, підтвердивши, що Філіппов власноруч писав частину документів і був присутній у нотаріуса під час укладення договору в 2011 році.
Філіппов перебував під арештом до суду, тож, ймовірно, відбув покарання до 2015 року. У суді також згадувалося, що Сємьонов звертався до правоохоронців Одеси, але там відмовили у порушенні справи через відсутність юрисдикції.
Судимість Філіппова за шахрайство в росії ставить під сумнів його репутацію як бізнесмена. Проживання в країні-агресорі, використання заборонених соцмереж і причетність до махінацій з нерухомістю викликають запитання щодо законності його діяльності в Україні. НАЗК і правоохоронні органи мають перевірити джерела доходів Філіппова та його компанії «Айрон Моторс», щоб виключити можливі шахрайські схеми. Громадськість вимагає прозорості від осіб, які позиціонують себе як успішні підприємці.
Поліція Чернігівської області розслідує кримінальну схему розтрати бюджетних коштів керівником Північного управління замовника робіт Міноборони…
Колишній перший заступник начальника Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Держлісагентства Богдан Лозіян засуджений…
Новий посол України в Малайзії, ексдиректор Дипломатичної академії при МЗС Геннадій Надоленко задекларував три квартири…
Наприкінці грудня 2024 року міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко призначив нового ректора Національної академії…
Державне бюро розслідувань (ДБР) встановило прямий зв’язок онлайн-казино Pin-Up із російськими громадянами, які фінансують країну-агресора…
Десяток українських банків беруть участь у схемі виведення сотень мільйонів доларів через фіктивні імпортні угоди…