Журналісти провели розслідування щодо стилю життя керівництва Національної академії наук України й виявили низку елітних активів, які відсутні в офіційних деклараціях. Йдеться про нерухомість у преміальних житлових комплексах, люксові автомобілі та навіть приватні котеджні містечка.
Про це повідомляє “СтопКор”.
Квартири в престижних ЖК із видом на Феофанію, дорогі автомобілі та котеджні містечка в передмісті Києва – усе це, за даними журналістів, належить посадовцям НАН, які отримують скромні державні зарплати. Водночас значна частина цього майна не фігурує в їхніх офіційних деклараціях. Це викликає питання: звідки в керівників академії такі статки?
Національна академія наук уже не вперше опиняється в центрі скандалів, пов’язаних із передачею земельних ділянок під житлову забудову. Однією з найбільш резонансних стала історія довкола столичного Ботанічного саду. Колишні наукові території поступово переходять у приватну власність, а фірми, пов’язані зі столичним забудовником Сергієм Копистирою та його компанією KSM-Group, активно забудовують землі НАН. Часто ці проекти реалізуються без належних дозволів, що привертає увагу правоохоронців. Наприклад, ситуація з об’єктом на вулиці Степанченка, 5 вже стала предметом кримінального провадження.
Читайте також: Землі науки під забудову: як НАН України втратила 92% територій і хто на цьому наживається
Анатолій Загородній, президент НАН, офіційно декларує скромну квартиру, придбану за символічні 17 тисяч гривень. Однак журналісти виявили, що фактично він володіє нерухомістю в ЖК “Кришталеві джерела”, де ціни стартують від 3 мільйонів гривень. У цьому ж комплексі помічено й інших посадовців НАН та їхніх родичів.
Борис Ніколенко, директор ДАТП НАН, має офіційну зарплату 26 тисяч гривень, але, за даними розслідувачів, володіє котеджним містечком під Києвом. В реєстрах на нього записаний будинок площею майже 300 кв. м, однак на супутникових знімках видно значно більший маєток.
Володимир Семиноженко, ексзасновник Партії регіонів і керівник Північно-Східного наукового центру НАН, у декларації вказав лише два автомобілі Mercedes. Однак журналісти зафіксували біля академії Toyota Land Cruiser вартістю близько 4 мільйонів гривень, яку, за словами охоронців, використовує саме він.
Михайло Сидоренко, керуючий справами НАН, ще у 2017 році отримав підозру в завданні академії збитків на 21,7 мільйона гривень. Він відповідає за майнові питання установи, проте запевняє, що не знає про незаконні забудови.
Забудова земель НАН неодноразово ставала предметом кримінальних проваджень. Наприклад, розслідування щодо фірми “Навіум-2008”, яка нелегально зводить ЖК в Академмістечку, передано до СБУ. До цього понад рік справу безрезультатно розслідувала Нацполіція Києва.
Питання про корупцію у вищому керівництві НАН залишається відкритим. Якщо підозри журналістів підтвердяться, це може стати одним із найбільших корупційних скандалів у сфері української науки.
Читайте також: Розпорядження державним майном у Національній академії наук України: результати аудиту
Колишній заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов, якого підозрюють у службовій недбалості, викритий у поданні…
Ужгородська компанія ТОВ «Тиса-Енерджі Груп», що належить помічнику народного депутата від «Слуги народу» Анатолія Костюха,…
Будівельна компанія з Чорноморська, що має зв’язки з колишнім депутатом від партій Геннадія Труханова та…
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) отримав заставу в розмірі 1,75 млн грн за колишнього голову Білгород-Дністровського…
Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні заощадження, але не вказав жодного об’єкта…
Контрабандисти в Одесі використовують схеми експорту сільгосппродукції для відмивання коштів, транспортуючи продукцію сумнівного походження до…