Ексдепутат від політичної партії “Слуга народу” Павло Халімон під час війни, ймовірно, придбав розкішний маєток на Печерських пагорбах за 10 млн гривень, адже записаний він на співмешканку. Також у його власності з’явився автомобіль Lexus GX460 2011 року випуску. І хоч у 2020 році за результатами моніторингу НАБУ посадовець відносився до категорії осіб, дії яких мали ознаки кримінальної діяльності, він до 23 січня 2023 року продовжував виконувати обов’язки голови Чернігівської обласної організації партії “Слуга народу”. Тож аналітики СтопКору поцікавились, як і чим живе Павло Халімон.
Для одних війна в Україні – це зруйновані домівки, сльози, постійні донати, а для інших – можливість купувати елітні маєтки. І ці інші мають конкретні прізвища та імена. Один з них – Павло Халімон. Розслідування наших колег з “Української правди” показало, що експредставник голови парламентської фракції “Слуга народу” Павло Халімон під час повномасштабної війни придбав дорогий будинок та оформив його на третю особу.
Відбулася купівля-продаж об’єкту, що розміщений на Печерських пагорбах Києва, у червні 2022 року. Як пише “Українська правда“, будинок разом із земельною ділянкою площею 10 соток був оцінений у 10 мільйонів 300 тисяч гривень: 6,5 мільйона — за будинок, та 3,8 мільйона – за ділянку. Водночас на сайтах з продажу нерухомості бачимо, що будинки аналогічної площі біля Ботанічного саду фактично оцінюються в 50–60 тисяч євро. А от продав його так дешево архиєрей Православної церкви України Олександр Драбинко.
То хто ж ця третя особа? Так от власницею маєтку стала така собі Котеленець Анастасія Миколаївна, яка і є співмешканкою Халімона.
Хоча фактично тут і проживає Павло Халімон, про що повідомляє телеграм-канал Викривач.
Якщо раніше аккаунт в Instagram пані Анастасії був просто закритий, то сьогодні сторінка уже взагалі недоступна або навіть видалена.
Трішки інформації про Анастасію Котеленець надає Gorod.cn.ua – Чернігівский міський портал. Тут зазначають, щоів інших соцмережах дівчина з аналогічною зовнішністю вказана як 30-річна Анастасія Котеленець (12.11.1992 р.н.), жителька м. Прилуки. На сторінці у Facebook зазначено, що вона працює в компанії з продажу спідньої білизни, а в інстаграмі – що вона “просто хороший человек”.
45 земельних ділянок у продавця білизни
Анастасія Котеленець крім того, що є власницею великої кількості землі у Прилуках, ще й закінчила навчання у Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП).
Ще до купівлі елітного будинку у 2021 році Анастасія Котеленець придбала 45 земельних ділянок у Чернігівській області загальною площею близько 80 гектарів. Від імені кількох продавців землі виступав Зорій Андрій Васильович, який є співзасновником компанії “Агро-Хаус”, директором якої раніше був Павло Халімон.
Як повідомляє у своєму дописі масмедіа “Право порада”, Андрій Зорій також був партнером колишньої дружини нардепа Оксани Халімон у компанії “Прометей-Газ”. З часом, після переходу Халімона до Верховної Ради, Зорій став власником компанії “Прометей-Газ 1”.
Зорій свого часу був головою окружкому на 209 окрузі – саме там, де Халімон був довіреною особою на президентських виборах.
Анастасію Котеленець у цих угодах представляла Ропчан Наталія Володимирівна, яка працювала помічницею Павла Халімона та отримувала зарплату з бюджету. Ще у 2012 році Халімон і Ропчан спільно працювали в Головному територіальному управлінні юстиції Чернігівської області в місті Прилуки.
Та й Андрія Зорія пані Наталія добре знає, адже була співвласницею фермерського господарства “Добродій Агро” не лише з ним, а, ймовірно, з цілою його родиною.
Вартість купівлі землі була значною: наприклад, за одну ділянку площею 2 гектари Анастасія Котеленець заплатила 29,8 тисячі гривень, за іншу — 30 тисяч гривень. Тільки от де взялись у Котеленець кошти для цих покупок, залишається таким же невідомим, як і походження грошей для отримання будинку.
Коли спосіб життя прямо суперечить декларації
Ще до війни у лютому 2022 року за результатами проведеного моніторингу способу життя посадовців НАЗК розпочало перевірку декларацій 5 осіб, серед яких був народний депутат України Халімон Павло Віталійович. Це повідомлення і досі є на сайті НАЗК.
І таки НАЗК виявило ознаки корупційного діяння, про що говориться у звіті, який оприлюднило “Суспільне”.
Проте ця справа, мабуть, так і не дійшла до суду. Адже про це судові реєстри мовчать.
Декларація за 2022 рік, яку Павло Халімон опублікував у 2024-му, говорить, що експосадовець особисто володіє 475 100 кв.м землі у селі Піддубівка Прилуцького району та 1 488 кв.м у селі Заїзд Прилуцького району. І три з цих ділянок за цікавим збігом обставин він прикупив, починаючи з 2019 року, коли обійняв посаду заступника голови Комітету аграрної політики і земельних відносин у Верховній Раді України (серпень 2019 року).
Також має у власності квартиру на 95,80 кв.м у Прилуках. Щодо транспортних засобів, то Павло Халімон є власником мотоцикла BMW R1250GS Adventure 2020 року випуску та автомобіля Lexus GX460 2011 року, придбаного після початку повномасштабного вторгнення росії. Також він користується автомобілями Audi Q7 2020 року, Toyota Highlander 2014 року та Toyota Camry 2017 року, які передаються в його оренду або іншу форму використання.
А от Анастасія Котеленець, яка проживає разом з Павлом Халімоном, але офіційно не перебуває з ним у шлюбі, володіє аж 888 700 м² землі в селі Піддубівка та 1 002 м² землі в Києві, придбаних за 3 800 000 гривень. Крім того, їй належить житловий будинок площею 545,2 м² вартістю 6 500 000 гривень. Вона також має в суборенді частину нежитлового приміщення під магазин у Києві, а в місті Прилуки володіє квартирою площею 31 м².
Донька Халімона Софія є власницею квартири в Києві площею 79,10 м², а також користується квартирою в США, яка належить Волтеру Цедіелу.
Павло Халімон задекларував заробітну плату народного депутата України як основне джерело доходу. Вона за рік склала 474 316 гривень. Як доцент кафедри агроекономіки та менеджменту Київського аграрного університету НААН отримав 22 076 гривень. Крім того, він заробив 1 100 000 гривень від продажу рухомого майна депутата Чернігівської облради Дмитра Пахомова, 7 000 гривень за оренду від компанії “Агрофірма Лосинівська”, 332 079 гривень за оренду майна від Андрія Зорія та близько 5 000 гривень відсотків на банківських рахунках.
Анастасія Котеленець повідомила про дохід у розмірі 206 990 гривень від підприємницької діяльності, 385 697 гривень за оренду майна компанії “МХП-АГРО-С”, 8 510 гривень зарплатні в Чернігівському інституті інформації, бізнесу і права, 195 000 гривень від продажу рухомого майна Ніні Ярмак, 2 589 гривень доходу від “Універсал Банку” та 518 220 гривень від продажу нерухомості Артему Лободі.
На своїх банківських рахунках Павло Халімон зберігає понад 207 тисяч гривень і надав Андрію Зорію позику розміром 116 800 доларів США. Анастасія Котеленець має понад 18 тисяч гривень на банківських рахунках і 1 000 доларів США готівкою.
А от уже в декларації за 2023 рік вся ця інформація відсутня. А з рухомого майна у власності один лише мотоцикл.
Яким же виявився результат усіх розслідувань
Після розголосу у масмедіа про збагачення Павла Халімона під час війни його засудив колега по парламенту Ярослав Юрчишин. У своєму фейсбуці він також написав, що Давид Арахамія обіцяв звільнити Халімона.
І дійсно, 23 січня голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк прийняла відставку народного депутата Павла Халімона з посади голови Чернігівської обласної організації партії “Слуга народу”.
Відповідно Генпрокурор Андрій Костін погодив клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом можливого незаконного збагачення народного депутата від партії “Слуга народу” Павла Халімона. Про це повідомив у коментарі Укрінформу заступник керівника САП Андрій Синюк. Він також зазначив, що слідство за фактом можливого незаконного збагачення депутата ВР розпочалося 26 січня.
Проте, незважаючи на скандали і розслідування, Халімон придбав нове дороге авто, що відобразив у декларації про зміни в майновому стані.
Тож аналітики СтопКору звернулися із запитами до НАБУ, САП та до партії “Слуга народу”, а також написали особисто до Павла Халімона, щоб прояснити ситуацію.
Так от, секретар політичної партії “Слуга народу” Андрій Павлюк відписався редакції, що політичні партії не є суб’єктами владних повноважень та розпорядниками публічної інформації, а запитувана інформація не є публічною та не стосується партії “Слуга народу”.
На звернення СтопКору відреагували і у НАБУ і повідомили, що причиною відмови у внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно Павла Халімона, на думку Генерального прокурора, стала відсутність достатніх відомостей, які б вказували на вчинення кримінального правопорушення. А от інша запитувана інформація взагалі не може розголошуватися, адже на це немає письмового дозволу слідчого або прокурора.
До двох тисяч доларів на місяць отримують керівники сектору культури Лебединської міської ради. Водночас з…
У будинку, де проживає мер Києва, викрили нічний клуб для дорослих, який працював під назвою…
У столичній Нацполіції розслідують факти заволодіння бюджетними коштами при проведенні першої черги капремонту тунелів Святошинсько-Броварської…
Родинна бізнес-імперія чи конфлікт інтересів? Як стало відомо журналістам, у Кутській ОТГ на Івано-Франківщині селищна рада відвела…
Служба безпеки України за сприяння Міністерства оборони та Головнокомандувача Збройних Сил України затримала головного психіатра Збройних…
СтопКор продовжує досліджувати закордонні поїздки столичних посадовців та депутатів Київради під час війни. Як стало відомо журналістам,…