Вівторок, 22 Квітня, 2025

Як новий заступник начальника департаменту ОГП Дмитро Петров заробляв мільйони на схемах у ДМС

Як новий заступник начальника департаменту ОГП Дмитро Петров заробляв мільйони на схемах у ДМС

Новопризначений заступник начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генерального прокурора Дмитро Петров до свого призначення три роки працював у Державній міграційній службі Києва та області, де керував нелегальними схемами та заробив щонайменше 1,5 мільйона доларів.

Про це повідомляє міжнародне детективне бюро Absolution.

Петров починав у командах Юрія Луценка та Ірини Венедіктової, а згодом перейшов до Євгенія Єніна, який мав тісні зв’язки з головою ДМС Наталією Науменко. Саме завдяки Єніну Науменко очолила ДМС України, а Петров отримав посаду в управлінні, для чого навіть довелося змінювати штатний розпис, аби ввести додаткову посаду «третього заступника».

Схеми Петрова: міграція, депортація, фальсифікація

Продаж посвідок на проживання
Для отримання тимчасової посвідки на проживання іноземці мали проходити незаконну «співбесіду» в управлінні на вулиці Ольгинській, після чого сплачували хабар у розмірі 300–700 доларів. Якщо грошей не було – отримували відмову через вигадані підстави.

Фальсифікація депортаційних справ
Під час операції «Мігрант» поліція затримувала іноземців та передавала їх ДМС. Завдяки зв’язкам Петрова у прокуратурі справи не доходили до суду, а інформацію про затриманих просто не вносили до реєстрів. Щомісячний прибуток з цієї схеми становив близько 50 тисяч доларів.

Легалізація нелегалів
Іноземці могли продовжити термін перебування в Україні та уникнути депортації через підроблені документи. Вартість послуги залежала від країни походження та варіювалася від 1 до 8 тисяч доларів.

Ключові зв’язки Петрова

Дмитро Петров вибудував стійку корупційну систему спільно з керівником управління ДМС В’ячеславом Гузем та його заступником Дмитром Лемешем.

Незважаючи на цей бекграунд, він отримав високу посаду в Офісі генпрокурора, що вкотре демонструє безкарність та відсутність контролю над корупціонерами у правоохоронних органах.

Схожі статті