Понеділок, 3 Лютого, 2025

Favbet: Які таємниці ховає лідер українського грального бізнесу?

На українському ринку азартних ігор відбуваються суттєві зміни. У той час, коли низку компаній позбавили ліцензій через звинувачення у зв’язках із росією або інших порушеннях, Favbet не лише зберіг свої позиції, але й зміцнив їх. Це викликає питання щодо прозорості діяльності компанії та її впливу на регуляторні органи.

Про це повідомляє редакція СтопКор.

Ще більше питань виникає після аналізу інформації про власника Favbet Андрія Матюху. Чи є він громадянином рф? В мережі можна знайти фото російського паспорта на його ім’я, однак підтвердити його автентичність наразі складно. Проте деякі російські реєстри демонструють, що довгий час Матюха Андрій Валерійович проходив у них саме як громадянин російської федерації аж до 11 листопада 2022 року.

Вже маючи російське громадянство, Андрій Матюха отримував у росії ідентифікаційний податковий номер 770505760695, який був дійсним з 11 жовтня 2001 року до 11 листопада 2022 року. Ба більше, після виходу з російського громадянства він отримав новий ІПН 920459743181, який на сьогодні є чинним. У російських реєстрах також міститься адреса проживання Матюхи: Москва, вул. Велика Піонерська, 18, кв. 25.

Фактично, до кінця 2022 року — понад півроку після початку повномасштабної війни — власник Favbet залишався громадянином росії. А зараз він все ще має російський ІПН, що може свідчити про можливість сплати податків до бюджету держави-агресора.

Cкандали навколо Favbet

З власних джерел нам стало відомо про низку скандалів, пов’язаних із діяльністю Favbet та її власником Андрієм Матюхою. Згідно з отриманою інформацією, Матюха, разом із групою фізичних осіб та високопосадовцями різних державних органів, підозрюється у створенні організованої злочинної групи. Її діяльність охоплює ухилення від сплати податків, відмивання грошей і шахрайські схеми в особливо великих розмірах.

Крім того, Favbet підозрюється в організації азартних ігор без відповідних ліцензій до 2022 року, що призвело до значних фінансових збитків для державного бюджету України. Незважаючи на численні порушення, компанія продовжувала працювати завдяки можливим корупційним зв’язкам із українськими посадовцями, включно з представниками судової влади та правоохоронних органів.

Примарний офіс Favbet

Редакція “СтопКор” прагне всебічно розібратися в ситуації, тож був сформульований запит до ТОВ “Букмекерська компанія “Фавбет”, який ми намагалися доставити особисто до офісу компанії. Згідно з офіційними даними, офіс компанії розташований за адресою: м. Київ, пр. Степана Бандери, буд. 8, корпус 39, 39а. Проте наші журналісти виявили, що за цією адресою знаходиться промислова зона, а офіс компанії відсутній.

Скріншот з Google maps вказаної адреси офісу Favbet
Скріншот з Google maps вказаної адреси офісу Favbet
Скріншот з Google maps вказаної адреси офісу Favbet

Це викликає підозри щодо того, звідки насправді здійснюється управління Favbet і чому компанія надає недостовірну інформацію про місце свого перебування.

Наразі нам стало відомо, що ймовірно у компанії є інший офіс у Києві. Тож юристи СтопКор незабаром перевірять цю інформацію і навідаються за другою адресою аби доставити документ із запитом.

Суть журналістського запиту

У нашому запиті, спрямованому до компанії Favbet, ми поставили низку важливих запитань, зокрема:

  1. Чи підтверджує компанія, що Андрій Матюха є бенефіціаром FavBet і має російське громадянство?
  2. Який загальний обсяг коштів компанія FavBet передала на підтримку Збройних сил України з початку війни?
  3. Чи можуть надати підтверджувальні документи або звіти про ці пожертви?

На жаль, попри вимогу Закону України “Про доступ до публічної інформації”, Favbet поки що не надала відповідь на наш запит. Це породжує додаткові питання щодо прозорості діяльності компанії.

Журналістський запит до Favbet
Журналістський запит до Favbet

Питання щодо зв’язків із росією

Інформація, яку вдалося зібрати нашим журналістам, викликає серйозні занепокоєння. Зокрема, відомо, що власник компанії Андрій Матюха ще до початку війни залишив Україну та переїхав до Хорватії, де Favbet почала активний розвиток свого бізнесу. Також було зафіксовано, що компанія продовжувала допомагати громадянам росії реєструватися та користуватися її послугами, навіть попри офіційну заяву про вихід із ринків росії та Білорусі.

Андрій Матюха

Улітку 2022 року журналісти провели експеримент, у ході якого представилися російським громадянином із платіжною карткою російського банку. Вони виявили, що служба підтримки Favbet не мала жодних проблем із наданням доступу до послуг.

Favbet заявляє, що компанія не працює з фізичними та юридичними особами — резидентами рф. Однак подібні випадки ставлять під сумнів офіційну позицію компанії.

Благодійність чи піар?

Favbet активно повідомляє про свої благодійні ініціативи, зокрема про передачу коштів на підтримку Збройних сил України. Проте журналісти не змогли отримати підтверджувальні документи щодо реальних обсягів цих пожертв. Така ситуація виглядає як спроба створити позитивний імідж компанії на тлі численних скандалів.

Favbet перебуває у центрі численних запитань щодо своєї діяльності, прозорості та зв’язків із росією. Відсутність офісу за офіційно заявленою адресою та мовчання у відповідь на журналістські запити лише посилюють підозри.

Схожі статті